Bezpłatny panel Kody Wartości w Bielsku-Białej

Ten artykuł został oznaczony:

Na czwartym Kongresie Firm Rodzinnych (6 maja 2015) w ramach bezpłatnego panelu Kody Wartości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Małgorzata Jączyńska i Łukasz Martyniec opowiedzą o wyzwaniach procesu sukcesji. Więcej o Kongresie na http://www.kongresfr.pl/4,program.html. Panel jest pierwszym z kilkudziesięciu bezpłatnych spotkań dla przedstawicieli firm rodzinnych, które odbędą się w całej Polsce od maja do października […]

Zawirowania sukcesyjne w rodzinie Wojciecha Kruka

Zawirowania sukcesyjne w rodzinie Wojciecha Kruka

Ten artykuł został oznaczony:

Wojciech Kruk jest jednym z nielicznych polskich biznesmenów, którzy proces sukcesji znają z dwóch stron. W 1974 roku przejął od swojego ojca Henryka Kruka zakład rzemieślniczy, kontynuując czteropokoleniową tradycję rodziny Kruków. Kilka lat później Wojciech otworzył niedaleko Starego Rynku w Poznaniu sklep sprzedający biżuterię srebrną produkowaną we własnych warsztatach.

Kowalstwo – branża niekobieca?

Ten artykuł został oznaczony:

W przypadku pani Agnieszki decyzja o wyborze kariery zawodowej nie była oczywista. Rodzinnie była związana z kowalstwem. Ojciec prowadził swoją przydomową kuźnię. Miała więc nieustanny kontakt z rzemiosłem. Poszła na studia, wybierając naukę w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Długo szukała swojego przeznaczenia i dopiero czas tworzenia pracy dyplomowej przyniósł zwrot w kierunku kowalstwa artystycznego.

Przedsiębiorstwo piekarsko-cukiernicze z Poznania

Przedsiębiorstwo piekarsko-cukiernicze z Poznania

Ten artykuł został oznaczony:

Pani Magdalena jest przedstawicielką trzeciego już pokolenia w firmie rodzinnej działającej w branży piekarsko-cukierniczej. Firmę założył jej dziadek, kontynuował jej tata, a teraz ona zarządza rodzinnym biznesem. Pani Magda przyznaje, że nie wyobraża sobie innej kariery zawodowej niż dołączenie do biznesu rodzinnego. Od urodzenia mieszkała nad piekarnią, później rozbudowaną o cukiernię. W firmie cały czas […]

Rodzinny zakład fryzjerski

Ten artykuł został oznaczony:

Pani Klaudia przejęła rodzinną firmę – zakład fryzjerski po mamie, który prowadziła nieprzerwanie przez prawie 40 lat. Ciekawe w tej historii jest to, że mama pani Klaudii odradzała jej pracę w tym zawodzie. Jest to bardzo ciężka praca. Pani Klaudia pracuje w salonie razem z mamą, która coraz częściej zaczyna wspominać o przejściu na emeryturę.