brak komentarzy

Pra-prawnuczka założyciela Przedsiębiorcą Rodzinnym Roku w Niemczech

W Niemczech działa ponad 2,5 miliona firm rodzinnych. Co roku INTES Akademie nagradza właściciela jednej z nich tytułem Rodzinnego Przedsiębiorcy Roku – tym razem nagrodę otrzymała Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej firmy Henkel. Choć w firmie działa już od lat, funkcję w Radzie Nadzorczej objęła w 2009 roku dbając dziś o gwarancję wpływu rodziny na podejmowane decyzje strategiczne. Choć koncern stoi przed ważnymi wyzwaniami (Rosja bojkotuje zachodnich producentów, w Chinach spada tempo wzrostu gospodarczego) przewodnicząca Rady Nadzorczej nie boi się wyzwań.

– Kobieta, która zajmuje się domem, świetnie prowadzi firmę, a do tego umie doradzić nie narzucając się, jest profesjonalna i odnosi duże sukcesy – podsumowuje prof. Peter May, doradca firm rodzinnych z Bonn w sieci partnerskiej z Lewandowska & Partnerzy.

Simone Bagel-Trah jest pra-prawnuczką założyciela firmy Fritza Henkla, który w 1876 roku założył z przyjacielem firmę Henkel & Cie, dziś międzynarodowy koncern chemiczny Henkel KGaG.

Więcej: http://www.petermay-fbc.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *